İstanbul Gençlik Oyunları Nedir

İSTANBUL GENÇLİK OYUNLARI NEDİR?

İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Başakşehir Belediyesi ortaklığında düzenlenen, öğrencilere yönelik kültürel, bilimsel, sanatsal, sportif ve sosyal sorumluluk anlamında hem eğitici hem de eğlendirici birçok aktiviteden oluşan etkinlikler bütünüdür.

Daha önceden Başakşehir Belediyesi tarafından 3 kez düzenlenen Gençlik Oyunlarında 60 spor turnuvası, 8 kültür ve sanat yarışması, 6 bilim ve teknoloji yarışması, 8 sosyal sorumluluk projesi olmak üzere toplamda 82 turnuva düzenlendi. Düzenlenen bu turnuvalarda, ilk yıl (2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi) 5 binden, ikinci yıl (2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi) 15 binden, üçüncü yıl ise (2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi) 25 binden fazla öğrenciyi spor, kültür sanat ve teknoloji ile buluşturdu.

2021 - 2022 eğitim öğretim döneminde ise oyunları genişleterek İstanbul Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Başakşehir Belediyesi ortaklığında İstanbul Gençlik Oyunları olarak Avrupa Yakasında bulunan tüm liselerde gerçekleştireceğiz.

Spor Branşlarından Kültür Branşlarına kadar
tüm kategorilerde yarışmak için siz de başvuru yapabilirsiniz.
BAŞVURU YAP